קרם הגנה לפנים

מציג את כל 10 התוצאות

קרם הגנה משמש

במדינה חמה כמו ישראל אחת מפעולות הפנאי החביבות על יושביה היא בילוי על שפת הים או בבריכה בימים שטופי שמש. כיום, ידוע כי קרינת השמש היא הגורם העיקרי להזדקנות מוקדמת של עור הפנים והגוף, לכן כדי לשמור על בריאות העור ועל מראה צעיר – חשוב מאוד להכיר את הצד הפחות מחמיא של השמש ולדעת איך להגן על העור בצורה נכונה ואפקטיבית.
ההשפעות ההרסניות של השמש על העור מגיעות בדרגות קושי שונות החל מכוויות קלות, אדמומיות וצריבה, יובש, קמטים וכתמים, עד קילוף העור והתפתחות פוטנציאלית של תאים טרום סרטניים.
קרינת UVA לדוגמא, פוגעת בשכבות העור העמוקות, הורסת את גמישות הסיבים האלסטיים תוך כדי שהיא מחוללת שינויים בגרעין התא (שינויים המובילים להתפתחות תאים סרטניים), מגבירה את יצור המלנין שאחראי להיווצרות של כתמי שמש עמוקים בעור ופוגעת בחוזק וצפיפות שיכבת החיבור המעניקה תמיכה לתווי הפנים.
הסכנות של קרינת UVA, UVB ו-IR (אינפרא רד) מחייבות שימוש קבוע בקרם הגנה, בין אם מדובר בקרם הגנה ייעודי מפני השמש או בקרם לחות קוסמטי עם מסנני קרינה גבוהים. מסנני הקרינה חייבים להיות ציוד חובה כבר מגיל צעיר למי שמעוניין לשמור על עור הפנים והגוף.
אז מה יש בקרם הגנה וכיצד בוחרים קרם הגנה מתאים לפי סוג העור והצורך? הנה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם יוצאים לשמש.

איך משתמשים נכון בקרם הגנה

קרם הגנה הוא תכשיר טיפוח יומיומי, כיוון שכל חשיפה לשמש מסוכנת וקרינתUV ו-IR קיימת גם בימים אפורים ומעוננים. כדי שקרם ההגנה יהיה אפקטיבי באמת, יש לחדשו כל שעתיים – שלוש, על אחת כמה וכמה אם מדובר בבילוי שמשלב טבילה במים.
למקדם ההגנה, המצויין באותיות -SPF ובמספרים, יש משמעות רבה כאשר בוחרים את המוצר – דרגות הגנה גבוהות הן חובה כאשר הקרם מיועד לשימוש בשעות 'מסוכנות' כמו למשל ביציאה מהבית בצהריי היום, בבילוי בים או בבריכה או להגנה על עור רגיש ובהיר מאד.
את קרם ההגנה מורחים בכמות נדיבה מעל קרם הלחות (אלא אם כן מדובר בתכשיר טיפוח משולב) כחצי שעה לפני היציאה לשמש. הקפידו למרוח את הקרם היטב באופן אחיד על הפנים, רצוי גם על האוזניים, העורף והצוואר שנחשפים אף הם לשמש.
ככל שעור בהיר מאד, או עבר טיפול יופי עמוק כמו פילינג רטינול, כדאי למרוח שתי שכבות מקרם ההגנה כדי להבטיח שאכן מרחתם כמות מספקת שתעניק את דרגת ההגנה האפקטיבית.
בישראל חשוב למרוח כל יום (גם בעונת החורף) קרם יום עם מסנני קרינה, כדי לשמור על גמישות העור, למנוע היווצרות כתמים, שינוי בתאים ונזקי רדיקלים חופשיים.

כיצד בוחרים קרם הגנה לפנים?

ראשית, לפי סוג העור שלכם. בעלי עור שומני יעדיפו קרם הגנה נטול שומן ובעלי עור יבש יבחרו קרם הגנה עשיר בלחות. גם מי שסובל מפצעי אקנה מוכרח למרוח קרם הגנה למרוח החשש מאי נוחות על העור.
מומלץ להעדיף תמיד מקדם הגנה גבוה של SPF30 או SPF40 המורכב משילוב של מסננים פיזיקליים וכימיים היוצרים הגנה מלאה ורחבה מפני כל סוגי הקרינה. היום ניתן למצוא שילוב מנצח של לחות והגנה בקרם קוסמטי שמעשיר את העור בלחות וגם מגן עליו מפני קרינת השמש.
מוצר ייחודי מומלץ נוסף הוא מייק-אפ רב- תכליתי – CCקרם המספק פתרון מושלם לעור הפנים במיוחד בארץ חמה כמו ישראל. ב-CC קרם משולבים פיגמנטים של מייק-אפ, ריכוז של לחות וחומרים פעילים דוגמת ויטמין C וגם מסנני קרינה המעניקים הגנה רחבה נגד נזקי UV – במריחה אחרת נהנים מהגנה יעילה, לחות פעילה ומראה זוהר של מייק אפ.