אקנה

מציג את כל 9 התוצאות

אקנה ופצעונים

הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לך: התעוררת בבוקר, הבטת במראה ולא יכולת להתעלם ממנו – פצעון אדום ומוגלתי על האף שפשוט הורס את ההופעה וגם את מצב הרוח.
את לא לבד ועל פי נתונים כ-80% מהאוכלוסייה סובלים בשלב כלשהו בחייהם מחצ'קונים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אקנה,  המכונה גם "פצעי בגרות" אינם רק תופעה של גיל ההתבגרות ועשויה להופיע בלי התראה מוקדמת בשל שינויים הורמונאליים ומצב נפשי ירוד כתוצאה מלחץ או מתח וגם בשל הצטברות של תאי עור מתים. מדובר למעשה בדלקת של בלוטות החלב, כשהפרשת יתר של שומנים מובילה לסתימה של זקיקי השיער והתגובה הדלקתית מייצרת את הפצעונים הלא מחמיאים שעשויים גם לגרד ולהציק לאורך זמן.
כל אחד עשוי לסבול מפצעי אקנה "חצ'קונים" במקומות שונים על הפנים ובדרגות שונות מפצעונים מוגלתיים גדולים ועד נקודות אדומות זעירות, רובם מתרכזים באזורים "שומניים" דוגמת מצח, סנטר, לחיים, האף או הצוואר. יש שנעלמים כשם שבאו, כלומר במהירות הבזק ויש כאלה שנותרים זמן רב והמוגלתיים מבינם עלולים גם להותיר צלקות בצורת חורים על פני העור.

מפנק ויעיל – טיפול אפקטיבי באקנה

למרבה השמחה, כיום עם התקדמות מוצרי הקוסמטיקה ייעודיים של טיפול באקנה. ניתן להפחית את סיכויי הופעת הפצעונים או לטפל בהופעתם בצורה אפקטיבית. חשוב מאוד לאמץ שגרת טיפוח כדי לשמור על עור פנים נקי במיוחד, כיוון שהצטברות של לכלוך גורמת להתפרצות אקנה, ולכן יש לשטוף את הפנים בוקר וערב עם חומר ניקוי ייעודי לטיפול בפנים שומניות כמו סבון פנים עדין שמסיר עודפי שומן, מחטא ואינו יוצר יובש מוגבר וכדאי לשלב גם עם מסיכה טיפולית לעור שמן שתפקידה לאזן את הפרשת השומן הטבעית, לנקות ולטהר היטב את הנקבוביות. מגבונים לטיפול בעור השמן הסובל מהתפרצות פצעי בגרות אף הם יעילים – כל מגבון ספוג בחומצות אלפא ובטא הידרוקסיות להסרת לכלוך ותאים מתים וכך ניתן לשמור על ניקוי העור באופן יסודי.
כמו כן, כדאי להשתמש בתחליבי לחות נטולי רכיבים שומניים, עשיר בלחות וחומצות ממקור טבעי היוצרים שכבת הגנה ובו זמנית מחליקים את פגמי העור.
וכן ניתן לטפל באופן נקודתי בכל פצעון אקנה ולהעניק לו יחס VIP באמצעות ג'ל טיפולי לייבוש פצעים המאופיין ביכולת החדרה מרוכזת של חומרים פעילים בעלי תכונות אנטי בקטריאליות לייבוש, חיטוי ומניעת התפתחות של חיידקים לזירוז והבשלת הפצעון ותהליך הריפוי.
אגב, מחקרים מצביעים על כך שחשיפה לשמש מרחיבה את הנקבוביות ומעודדת את ייצור השומן ולכן, יש להגן על העור מפני השמש באמצעות תכשירי טיפוח בעלי מקדם הגנה גבוה או להשתמש מראש בתחליב לחות לעור שומני שכולל SPF 15 לפחות.

לטפל עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדיחשוב מאוד לטפל בתופעות אקנה מיד בעת הופעתם כדי להימנע מהופעת צלקות שילוו אתכם לכל החיים. אם בכל זאת נוצרה צלקת, הטיפולים הקיימים כיום עושים שימוש בחומצות עוצמתיות תוך הזרקתן לצלקת במטרה למלא אותה ולייצר מראה של עור אחיד. טיפולים מתקדמים יותר הם טיפולי פילינג כימיים לקילוף העור או קילוף באמצעות קרן לייזר – אלה הם טיפולים מורכבים ואף יקרים במיוחד ולכן אין ספק שרצוי מראש לטפל בעור כבר עם הופעת הפצעון ולא לחכות לצלקות שיגיעו.