פיגמנטציה

מציג את כל 10 התוצאות

טיפול בפיגמנטציה

נשים רבות סובלות משינויי פיגמנטציה הפוגמים באסתטיקה של הפנים. לרוב מדובר בכתמים שמופיעים על הפנים בצורות ובגדלים שונים בהבדלי גוון משמעותיים זאת בשל חשיפה ממושכת לשמש, שינויים הורמונאליים במיוחד בעת ההיריון ואחרי לידה, התבגרות העור כחלק מתהליך ההזדקנות, השפעות גנטיות ועוד.
לא משנה מה היא הסיבה להיווצרות הכתמים, התוצאה היא אותה תוצאה – כתמי העור אינם מחמיאים למראה אך מעבר לכך, עשויים לגדול ולהתכהות החמיר ודורשים מעקב צמוד כיוון שעשויים אף לבשר על נגעים טרום סרטניים. כך או כך חשוב לטפל בכתמי העור, להפחית, לטשטש ולהבהיר באמצעות טיפול בפיגמנטציה המתבצע עם תכשירים עוצמתיים שלמעשה מפחיתים את יתרת המלנין שיוצרת כתמי שמש בעור ובמקביל עד שהאפקט יושג – ישנם גם תכשירים רבים לכיסוי הכתמים ולהשגת מראה של עור חלק ואחיד.

כמובן שכדאי לטפל בצורה נכונה וממוקדת בכתמי העור יש צורך לאבחן כראוי את הכתמים אצל קוסמטיקאית מקצועית שתוכל גם להתאים, לאחר האבחון, את סוג הטיפול הנכון ביותר. במקביל, חשוב לאמץ אורח חיים בריא יותר המבוסס על תזונה מאוזנת, נטילת תוספי תזונה ונוגדי חמצון, וכמובן הגנה מקסימלית רחבה עם מסנני קרינה חדשים על עור הפנים בכל יציאה לשמש.

טיפול בפיגמנטציה בעזרת ויטמין C – המקור

אין ספק שהכתמים הנפוצים ביותר בעור הם כתמי השמש הנוצרים כאשר מלנין מצטבר בשכבות השונות של העור וכך נוצר הצטברות בלתי אחידה של פיגמנט העולה לשכבת העור העליונה ויוצר כתם כהה נראה לעין.
קיימות שיטות שונות של טיפול בפיגמנטציה והבהרת הכתמים כמו פילינג כימי או טיפולי לייזר, אבל ניתן להשיג תוצאות טובות מבלי לסכן את העור עם מוצרים ייעודיים ומקצועיים לטיפול בפיגמנטציה. רוב מוצרי הטיפוח המבהירים מבוססים על קומפלקס המשלב כמה חומרים הפועלים יחד להבהרת פיגמנטציה ומניעת כתמים חדשים. בין המרכיבים החדשניים נמצא ויטמין C הפורמולה פעילה, רזרבטרול, תמצית שורש ליקוריץ ועוד.

סדרת וויטמין C החדשה מכילה ריכוז גבוה של וויטמין C בצורתו הכימית העמידה (ESTER C) ידוע כבעל השפעה מגינה ומבהירה על העור. הוויטמין C עצמו מפרק כתמי מלנין, מנטרל רדיקלים חופשיים ומונע נזקי חמצון שעשויים להחמיר את הופעת הכתמים. רזרבטרול, מרכיב הבהרה המופק מענבים אדומים ופטל וידוע ביכולת שלו לעצור ייצור של מלנין בעור ומרכיב בשם Hentowhite שמופק מדגנים ומפחית את ייצור המלנין בעור. בנוסף, חשוב להשלים את פעולת הטיפול בתופעת פיגמנטציה עם מריחה יומיומית נכונה של מסנני קרינה רחבים המעניקים הגנה מפני כל סוגי הקרינה כולל קרינה אינפרא אדומה.