עור יבש

מציג את כל 13 התוצאות

איך להתמודד עם עור יבש

העור שלנו מושפע בקלות מתנאי מזג האוויר, שינויים הורמונאליים וכמובן מתהליכי הזדקנות. עור יבש מאותת על הצורך המיידי בהענקת לחות כדי להחזיר אותו למצב בריא – להפוך מרקם סדוק ומחוספס לרך וקטיפתי.
יש מי שסובלות במשך כל השנה מעור יבש ואחרות יסבלו מעור יבש בעת חילופי עונות ובעיקר בעונת החורף עקב המעבר מחום לקור ושהייה ממושכת בחללים מחוממים בצורה מלאכותית. כמובן שגם לגנטיקה, תרופות או תזונה לקויה יש חלק בתהליך אובדן הלחות בעור. איך משיבים את הלחות האבודה לעור הפנים? לפניכן כמה דברים חשובים שיעזרו לכן למנוע עור יבש.

נתחיל מאמצעי הזיהוי הנכון. עור יבש הוא עור עם גוון עמום, לא גמיש, רגיש, מגורה, לעיתים עם קשקשים ואדמומיות לא אחידה. יתכן מצב שבו העור סובל משומניות יתר – שגם היא תוצאה של יובש כאשר העור מנסה לפצות על המחסור בלחות על ידי ייצור מוגבר של שומן להגנה.

שלב האיבחון חיוני להתאמה נכונה של מוצרי הטיפוח היומיים החל מסבון הניקוי, קרם לחות ועד למסכת הזנה.
איך עושים זאת? ראשית, נמנעים מכל הגורמים המעודדים יובש בעור. נסו לאוורר את החלל בו אתן נמצאות. במרחב מחומם כדאי להוסיף מיכל אדים ליצירת לחות באוויר. המנעו מניקוי אגרסיבי עם סקראב והשתמשו בכריות האצבעות לעיסוי העור בתהליך הניקוי ולא בספוג או מברשת. המנעו משהיייה ארוכה באמבט חם ומרחו על העור שמן הזנה לפני הכניסה לאמבט. הקפידו להשתמש במוצרי איפור המכילים חומרי לחות ולא במוצרים מתקבעים המושכים את הלחות הטבעית מהעור. הקפידו להסיר את האיפור בהזדמנות הראשונה, ומיד לאחר ניקוי העור מרחו שכבה נדיבה של סרום וקרם לחות עשיר.

התאמת מוצרי טיפוח לסוג העור היא המפתח להזנת העור בלחות החיונית. בחרו בסבון ייעודי לעור יבש המותאם להרגעת העור ואינו פוגע בחומציות העור (שיבוש החומציות גורם לתחושת היובש ולהרגשת המתח), עם תמציות של צמחי אלוורה, תה ירוק, אכילאה וקקטוס המגבירים את אפקט הלחות. יש לעסות את הסבון על פנים רטובות בתנועות סיבוביות ולשטוף היטב את כל השאריות מהעור עם מים פושרים.
בעונת החורף, מומלץ להשתמש בקרם עשיר ולא בג'ל או בתחליב, שמעבר להזנת העור בלחות, יוצר גם שכבת הגנה מיקרוסקופית המונעת את התנדפות הלחות הטבעית של העור לאוויר היבש. קרמים עשירים בחומצה היאלורונית, וויטמינים ושמנים ממקור טבעי כמו חמאת שיאה יוצרים את ההגנה הנחוצה במזג אוויר קר. לעור הסובל מיובש מוגבר, יש להוסיף גם סרום מרוכז עשיר בחומצה היאלורונית כבסיס לכל מוצרי הטיפוח והאיפור.

פעם בשבוע מומלץ לבצע פילינג עדין לעור בכדי לסייע בהשלת התאים המתים המונעים ספיגה יעילה של לחות. במקביל, הקפידו לשלב בתזונה מזונות עשירים בחומצות שומן חיוניות כמו אבוקדו, סרדינים ושקדים, שמן זית וטחינה, תה ירוק עשיר באנטי-אוקסידנטים ונוזלים בכמות מספקת.