עור שמן

מציג את כל 13 התוצאות

טיפול ואיזון נכון של עור שמן

אבחון נכון של סוג עור הפנים שלך יאפשר לך טיפול אפקטיבי והשגת תוצאות מהירות וטובות יותר. נשים רבות סובלות מעור פנים שומני בתקופות שונות בחיים כמו בעת שינויים הורמונאליים קיצוניים בגיל ההתבגרות, בהריון ואחרי לידה. לעיתים עור שסובל מחוסר איזון בהפרשת שומן ( שומני או יבש) הוא תוצאה של מתח מוגבר ותזונת ג'אנק פוד המכיל כמויות אדירות של סוכרים, נתרן, צבעי מאכל וחומרי שימור. שמנוניות בעור עשויה להופיע גם בתקופה של שינויים במזג האוויר וחשיפה לשמש.
חוסר האיזון בהפרשה נורמלית של שומן בעור מתבטא בפועל בבלוטות החלב המפרישות עודף שומן שנקרא סבום. לסבום יש תפקיד חשוב ביצירת שכבת הגנה ובריכוך העור, אבל כשהבלוטות מפרישות כמות גבוהה ממה שהעור זקוק לו – נוצרות מגוון בעיות אופייניות לשומניות יתר החל מנקבוביות פעורות, ברק שומני, מרקם מחוספס ואדמומי, נקודות שחורות או לבנות (קומדונים), פצעונים ואפילו אקנה דלקתי.

איך מזהים עור שומני?

ראשית, המרקם. העור נוטה להיות עבה יותר ובעל מרקם מחוספס. שנית, המראה: מבריק ושמנוני לאורך כל שעות היום. כמו כן, הפרשת השומן גורמת לנקבוביות מורחבות, השומן בנקבוביות מתחמצן לכן יופיעו נקודות שחורות, פצעונים ולעיתים אף סבוריאה.
לאחר תום גיל ההתבגרות לא תמיד כל עור הפנים יהיה שמנוני, לרוב רק אזור ה-T יסבול משמנוניות יתר והתפרצות פצעונים תופיעה בעיקר במצח וסביב הסנטר.

כיצד מטפלים בעור שמן?

עור שומני זקוק לניקוי ממוקד ולקרמי לחות נטולי שומן ((OIL FREE. שימוש במוצרים לא מתאימים עשוי לגרות את בלוטות השומן ולייצר אדמומיות מוגברת.
עליך לנקות את העור בוקר וערב עם סבון פנים נוזלי עדין, בעל PH 5.5, שתפקידו לטהר את הפנים מעודפי שומן תוך כדי שמירה על הפלורה הטבעית של העור, בלי לגרום ליובש מוגבר. חשוב מאוד בפעולת הניקוי לא לשפשף את העור כדי לא לעורר את בלוטות החלב ולא ליצור מצבי קיצון של עודף ניקוי (עם גרגירים או חומצות) הגורמים לבלוטות לייצר יותר שומן כתהליך הגנה על העור.

יש לבחור קרם עשיר במרכיבי לחות שמותאם במיוחד לעור שמן ולרוב יהייה במרקם קליל ואוורירי. בנוסף ללחות חשוב לחפש קרם עם מרכיבים המסייעים להתמודד עם עודפי השומן כמו חומצה סליצילית, פודרות סופחות ממקור טבעי המעניקות מראה מאט, מרכיבים טבעיים המאזנים פעילות בבלוטות החלב כמו שיח ערבה קנדי וכדומה.
קרינת שמש היא אחד מהגורמים הפעילים היוצרים שמנוניות יתר, לכן כדאי תמיד למרוח על העור מסנן קרינה גבוה או להעדיף קרם לחות, מותאם לשעות היום עם מסנני קרינה. בכל מקרה – תמיד העדיפו קרם לחות ללא חומרי בישום (שמחריפים את שמנוניות העור ועשויים לעורר תגובות אלרגיות) וקרמים שעברו מבחני היפואלרגניות והם נון קומדוגניים (כלומר, אינם סותמים את הנקבוביות).

השלב הנוסף לשיקום עור שמן

עור שמן זקוק גם לטיפול מיוחד מעבר לניקוי ולחות. שימוש במסכות מטהרות פעם עד שלוש בשבוע יעזור לאזן את פעילות העור ולהחזיר אותו למצב נורמלי, לכווץ נקבוביות פעורות ולסייע בהשלת תאים מתים הסותמים את פתח הנקבוביות. מומלץ למרוח שכבה עבה של מסכה בהתמקדות על אזור ה-T וכעבור 5-10 דקות להסיר בעזרת מגבון לח, לשטוף היטב במים ולהרוות את העור בלחות מרגיעה.
סרום לחות לעור שמן אף הוא יכול לסייע באפקטיביות הטיפול מכוון שהוא מכיל ריכוז גבוה במיוחד של מרכיבים ייחודיים לנטרול גורמים מזהמים, מרגיע אדמומיות ושומר על מראה מאט של העור.
במידה והעור השומני סובל מבעיות כמו אקנה או סבוריאה, יש להשתמש בתכשירי טיפוח ייעודיים לבעיות עור אלו כמו קרם סבוריאה להרגעת העור או ג'ל טיפולי לייבוש פצעי אקנה.